Nawigacja

Aktualności

13.03.2020Komunikat w sprawie koronawirusa

Opublikowane przez : Magdalena Olejnik

Komunikat Dyrektora Okręgowego Urzędu Miar w Bydgoszczy dotyczący sposobu postępowania Urzędu w okresie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 - tzw. koronawirusa, aby skutecznie chronić zdrowie klientów Okręgowego Urzędu Miar w Bydgoszczy oraz Wydziałów Zamiejscowych, a także naszych pracowników, uprzejmie informuję, że od dnia 16 marca 2020 r. zostaje czasowo zawieszona możliwość dokonywania wpłat gotówkowych za legalizację, wzorcowanie, sprawdzenie i ekspertyzy przyrządów pomiarowych, realizowanych na podstawie:

  • Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 30 sierpnia 2019 r. w sprawie opłat za czynności urzędowe wykonywane przez organy administracji miar i podległe im urzędy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1679).
  • Zarządzenia Nr 29/2019 Dyrektora Okręgowego Urzędu Miar w Bydgoszczy z dnia 20 grudnia 2019 r. w sprawie: określenia wynagrodzenia za wzorcowanie, ekspertyzy, sprawdzenia przyrządów pomiarowych oraz inne czynności metrologiczne, a także określenia opłat za czynności związane z oceną zgodności przyrządów pomiarowych, realizowanych w Okręgowym Urzędzie Miar w Bydgoszczy oraz w wydziałach zamiejscowych.

Proszę o dokonywanie wpłat za czynności metrologiczne przelewem na konto:

NBP O/O Bydgoszcz  94 1010 1078 0259 3122 3100 0000

 

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Punktów Obsługi Klienta.

 

Zwracam się do Państwa z prośbą o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania w tym okresie.

 

Dyrektor Okręgowego Urzędu Miar w Bydgoszczy

                                                                                                                                         Ireneusz Dawidowicz

Bydgoszcz, 13 marca 2020 r. 

do góry